niedziela, 19 sierpnia 2012

''THE FAME'' MA JUŻ 4 LATA ”Sława nie jest o tym kim jesteś, ale o tym jak każdy cię widzi jakim jesteś” - Lady Gaga (2008)

Pierwszy album Lady Gagi został wydany 19 sierpnia 2008 roku przez Interscope Records, na początku w Kanadzie a następnie w innych krajach europejskich. Współpraca na płycie była związana z takimi producentami jak: RedOne, Akon, Space Cowboy, Martin Kierszenbaum czy Rob Fusari. Wydawnictwo nawiązywało do synth popu, dance-popu i muzyki z lat 80. Teksty piosenek dotyczyły między innymi miłości do sławy, seksu, pieniędzy narkotyków. Za swój debiut Gaga dostawała głównie pozytywne opinie krytyków. Chwalili ją za swoją muzykalność czy też umiejętności wokalne. Aby go promować gwiazda wyruszyła ze swoją pierwszą trasą The Fame Ball Tour. Rok później został wydany The Fame Monster który sprzedawany był wraz z pierwszym albumem jako jego wersja Deluxe.
Album odniósł sukces komercyjny. Dotarł do miejsca pierwszego w 6 krajach, także w Polsce. W USA zadebiutował na #2 miejscu Billboard 200. Sprzedał się w ilości 12 milionów egzemplarzy! Wydano 5 singli, w których dwa pierwsze Just Dance, Poker Face zdobywały pierwsze miejsca na listach przebojów w najważniejszych listach świata. Kolejny Eh, Eh (Nothing Else I Can Say) osiągnął najmniejszy sukces choć dwa ostatnie Love Game i Paparazzi debiutowały w pierwszych dziesiątkach na rynkach muzycznych. Album zdobył kilka nagród m.in Brit Awards dla najlepszego albumu międzynarodowego , czy też nominowany do nagród Grammy w kategorii Album Roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz